активиран јаглерод

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтрација компоненти -> активиран јаглерод
Ние сме техничко Taiwan активиран јаглерод производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • активиран јаглерод - RC-SAC


модел: RC-SAC
активиран јаглерод
активиран јаглерод

функциите на производот
rotek грануларен Активиран Carbon е наменета за намалување на вкус, мирис и растворен органски хемикалии од комунални и индустриски снабдување со вода. Производство од избрани оценки од кокосова лушпа и дланка школка за да се произведе со висока густина, трајни грануларна производ способни издржи триење и динамиката поврзани со повторени хидраулични транспорт, backwashing и механичко ракување.

Еден од најчестите апликации за rotek активиран јаглерод (РК - црево) е намалување на несакани вкусови и мириси присутни во многу хлорирана вода. РК - црево е успешна за многу години во намалувањето на слободен хлор од вода. крајниот производ е чиста, свежа вода без непристоен вкус или мирис карактеристики.

Rotek е за многу години под услов активиран јаглерод на ОЕМ и замена на пазарот како пред - третман за други прочистување на водата системи, како и за употреба во индивидуален третман опрема за отстранување на одредени нечистотии.

РК - црево може да се користи во било домашни или индустриски апликации со употреба на гравитацијата проток или под притисок филтер садови.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

активиран јаглерод

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano