анти скала филтер

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> анти скала филтер
Ние сме техничко Taiwan анти скала филтер производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • анти скала филтер - Evolet


модел: Evolet
анти скала филтер
evolet анти -скала систем

воведувањето
по успешното воведување во нас пазар пред 3 години (за еколошки причини конвенционалните омекнувачи не се дозволени во некои окрузи) rotek сега воведување на следната генерација на овој нов и високо ефективен скала систем за заштита, технологијата evolet. оваа нова технологија се трансформира на калциум и магнезиум карбонат (привремено цврстина) на вода во механички стабилни и отпорни на топлина калцит кристали (нано - метар големина) кои повеќе не предизвикуваат вар депозити. на калциум и магнезиум кристали се исплакнат далеку.

Апсолутно уникатни
третираната вода излегува од evolet ® единица, исто така, ги отстранува веќе постоечките скала. evolet ® единици не треба backwashing, без сол, без регенерација и се речиси за одржување слободни.

Превенција
скала депозити предизвика блокирање на систем за топла вода и во апаратите за домаќинство (машина за перење, садот за миење и кафе машина). ова резултира со стеснување на цевки и повисоки потрошувачка на електрична енергија. конечно ќе имаат со отстрани и замени на вашиот водоводни цевки огромните трошоци, лесно да се избегне со скала превенција систем.

Хигиена
на evolet скала превенција единица јасно ќе предизвика подобрување од самиот почеток. груба раце, lustreless коса и тешко перење нешта од минатото, како и траги на скалата на туш, бања и мијалник. облеката почиста и да ги задржат мекост и убаво бои.

Здравјето
"класичниот" вода - омекнување единица работи врз основа на јонска размена, размена на калциум и магнезиум јоните во водата со еквивалентен износ на натриум. (Сол) резултатот не е само мека вода, но исто така се зголеми содржината на натриум во вода. вишокот натриум во вода треба да се избегнуваат од страна на луѓе со висок крвен притисок. технологијата evolet не додава сол или било која друга супстанција на третирани вода. затоа човечки bodies'essential минерали калциум и магнезиум се уште се присутни во водата и достапни за метаболизмот, дозволувајќи им на позитивни здравствени ефекти да остане.

Економијата
evolet единици работат економски. лесна инсталација, лесна инсталација, нема потрошувачка на енергија, без канализација, без пена, без сол потрошувачка, без хемикалии и малку одржување е потребно.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

анти скала филтер

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano