backwashable филтер

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> backwashable филтер
Ние сме техничко Taiwan backwashable филтер производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • backwashable филтер - HYDRA


модел: HYDRA
backwashable филтер
хидра backwashable филтер

описи
хидра себе - чистење филтри се дизајнирани со иновативни решенија во однос на ефикасноста на системот за себе - чистење на кертриџот, благодарение на ново дизајнирани назад - миење на контра - струја која дава највисок честички отстранување од кертриџот. кога кертриџ е да бидат исчистени, на чистење со back - миење е едноставно управувана од отворањето на празнење топката вентил на филтерот дното. таа операција предизвикува притисок - капка која турка кертриџ надолу за домување дното и менува протокот на вода од надворешниот на внатрешната страна на кертриџ. е тоа контра - тековната назад тек кој мие далеку до празнење на нечистотии заробени кон надворешната страна на кертриџот. филтри изврши 90 микрон филтер стапка со нерѓосувачки челик нето кертриџ или пластични нето кертриџ и 50 микрон филтер стапка со pleated пластични нето кертриџ.

Спецификации
Не - Токсични материјали, погоден за вода за пиење.
Во согласност со ЕУ "директивата 98 /83/ ек".
Главата: армирано полипропилен.
Сад: миленичиња
o- прстен: ETP
дише- вентил: нерѓосувачки челик + o- прстен
Во / надвор теми: CW 614 N месинг инсерти.
Rah кертриџ: нерѓосувачки челик нето ANSI 316.
Rlh кертриџ: полиестер мрежа.
Rsh кертриџ: полипропилен pleated мрежата.
Касети пролетта: нерѓосувачки челик ANSI 316 -l.
празнење топката - вентил: CW 614 N месинг.
Празнење црева - носителот: најлон.

Работните услови
Макс. работен притисок................... 8 бари
мин. работен притисок.................... 1.8 бар
Макс. работат температура........................ 45 ℃

модел

Во / надвор теми

кертриџ тип

филтрација

номинален
проток(l/h)

максимум
проток(l/h)

пад на притисок

hydra1/2- rah

1/2"

Св. нето

90 микрон

4000

5000

0.41 бар

hydra3/4- rah

3/4"

Св. нето

90 микрон

5000

7000

0.41 бар

hydra1- rah

1"

Св. нето

90 микрон

6000

8000

0.41 бар

hydra1/2- rlh

1/2"

полиестер мрежа.

90 микрон

4000

5000

0.44 бар

hydra3/4- rlh

3/4"

полиестер мрежа.

90 микрон

5000

7000

0.44 бар

hydra1- rlh

1"

полиестер мрежа.

90 микрон

6000

8000

0.44 бар

hydra1/2- rsh, pleated п.п. нето

1/2"

rsh, pleated п.п. нето

50 микрон

4000

5000

0.43 бар

hydra3/4- rsh, pleated п.п. нето

3/4"

pleated pp net

50 микрон

5000

7000

0.43 бар

hydra1-rsh

1"

pleated pp net

50 микрон

6000

8000

0.43 бар


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

backwashable филтер

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano