торба филтер домување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> торба филтер домување
Ние сме техничко Taiwan торба филтер домување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • торба филтер домување - BFL


модел: BFL
торба филтер домување
торба филтер

Applications
подземна вода, вода од чешма, тиња, кал филтрација, ресторани, кујни, отпад филтрација, базен филтрација, риба фунта вода филтрација.

карактеристики
Врвот отворање сад капа е дизајниран за лесно да се отвори со рака за промена на филтри.

Спецификации
  • Овие капацитети се користи висока густина филтер кесички. тиња и кал во вода може да се отстрани целосно, во многу кратко време.
  • Врвот отворање капи беа искористени така што нема потреба од алатки за да го отворите капачето кога филтер кесички треба да се промени.
  • Оваа опрема може да се инсталира како пред - филтер пред резервоар за вода резервоарот или по резервоар за вода резервоарот целосно да ги филтрираат нечистотија во водата.

Предности
  • Филтер кеса филтрација може да се заменува како песок или микро - филтри.
  • Филтер кесички се едноставни и брзо да биде заменет, и цената е пониска од редовната филтер касети.
  • Постојат различни видови на филтер кеса материјали за различен вид на течност да се филтрира.
  • Различни создаден дијаметар на филтер кесички кои можат да одговорат на сите тип филтрација барања.
Bfl серија филтер кеса брод
материјал: ANSI 304 / 316
o- прстен: epdm.viton
Макс. притисок: 7kg/ см2
површинска обработка: електролиза

модел

bfl-1

bfl-2

bfl-4

bfl-4

торба не. ft2

1

2

4

4

филтрација област

2.0 ft2

4.4 ft2

1.0 ft2

1.0 надвор

Во / 90gpm

2"

2"

2"

2"

проток

90gpm

200gpm

45gpm

45gpm


филтер кеса систем за филтрирање може исто така биде прилагодено - направени за поголем проток до 540m3 / час 12 кеси во еден сад (филтер кеса)

материјал
pp.pe.nylon: Nomex и сите видови
на ткаат ткаенина
линеарни прстен
pp.stainless челик: пора
исплакнете нето: 0.5~1000μm

материјал
sus 304,316:
решетката
отворот: 20~200
нерѓосувачки челик нето внатре: stainless steel net inside
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

торба филтер домување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano