кертриџ филтер куќишта

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> кертриџ филтер куќишта
Ние сме техничко Taiwan кертриџ филтер куќишта производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • кертриџ филтер куќишта - LBPR-NP


модел: LBPR-NP
кертриџ филтер куќишта
филтер - кертриџ - домување

Домашни апликации
филтрација и третманот на вода за пиење, заштита на чешмите, котли, машини за перење, и други инсталации.
Индустриски апликации
пре - филтрација, микро - филтрација; заштита на пумпи,
грејни системи, омекнувачи, demineralising и хлор - отстранување апарати, RO единици.

Спецификации
Big Blue филтер домување е наменета за висок проток апликации; талк исполнет и како, NSF котирани и FDA квалитетен материјал 20% стаклени влакна исполнет и п.п. талк 20% исполнет, NSF котирани и FDA квалитетен материјал. располагање со 10 " и 20 "височини.
Работните услови
Макс. работен притисок................... 8.8 бар
Макс. работат температура........................ 50 ℃

модел

Во / надвор теми

притисок олеснување копчето

висина

сад боја

глава боја

1050lbpr- НП

1 "НПТ, да, kfcl31

НП

10"

сина

бела, бела, ytbl14

1050lb1pr- НП

1-1/ 2 "НПТ, да, kfcl32

НП

10"

сина

бела, бела, ytbl14

20050lbpr- НП

1 "НПТ, да, kfcl31

НП

20"

сина

бела, бела, ytbl14

20050lb1pr- НП

1-1/ 2 "НПТ, да, kfcl32

НП

20"

сина

бела, бела, ytbl14


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

кертриџ филтер куќишта

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano