керамички филтер кертриџ

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> керамички филтер кертриџ
Ние сме техничко Taiwan керамички филтер кертриџ производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • керамички филтер кертриџ - Ceramic Cartridge


модел: Ceramic Cartridge
керамички филтер кертриџ
керамички кертриџ

Applications
филтрација на многу фини честички и некои микро - како биоцид, xymb881 само може да се користи за индустриското производство, тоа не може да се користи за пиење.
домашна употреба: филтрација на водата за пиење.
технички употреба: парична казна филтрација на водата со неутрална pH (pH = 7).
просечниот животен - распон: 6 - 12 месеци.
Одржување: површината стружење на секои 2 - 3 месеци.
Забелешка - користење на претходна - филтер за заштита на кертриџот.

Работните услови
ткаенина °c

спецификација
Не - Токсични материјали, погоден за вода за пиење.
Филтрирање медиум: керамика, само - потпорно рамка.
Armoring: полипропилен.
крајот капи: полипропилен.
рамен печати: ПВЦ

Технички параметар

кертриџ модел

кертриџ висина

влакна надворешен дијаметар

препорачува проток

a

b

c

AB мињон SX 0,45 mcr

5"m

122

50

20

80 l/h

AB 4 SX 0,45 mcr

4"

106

70

30

120 l/h

AB 5 SX 0,55 mcr

5"

125

70

30

150 l/h

AB 7 SX 0,75 mcr

7"

173

70

30

210 l/h

ab 10- v SX 0,45 mcr

10"

250

50

20

210 l/h

AB 10 SX 0,105 mcr

10"

250

70

30

300 l/h

AB 20 SX 0,205 mcr

20"

505

70

30

600 l/h


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

керамички филтер кертриџ

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano