хлор диоксид генератор

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода дезинфекција систем -> хлор диоксид генератор
Ние сме техничко Taiwan хлор диоксид генератор производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
 • хлор диоксид генератор - Chlorine Dioxide Generator


модел: Chlorine Dioxide Generator
хлор диоксид генератор
хлор диоксид генератор

хлор диоксид е синтетички произведени гас. тоа е нормално зеленкаста - жолта и ќе имаат мирис сличен на хлор. треба да се напомене дека, сепак, овој гас има различен хемиски состав од хлор и содејствува различно со други молекули. хлор диоксид обично се произведени како гас или течен раствор. најчестата употреба е како домаќинство и индустриски белило.

Rotek хлор диоксид е исклучително реактивен гас, кој – поради својата нестабилност – не може да се складира, и само треба да се достават во потребните количини во специјални погони на местото каде што треба да се користи. хлор диоксид нуди голем број на предности за дезинфекција на водата во споредба со хлор, на средство за дезинфекција користи главно

Предностите на хлор диоксид, особено во споредба со хлор

 • дезинфекција моќ е независно од pH вредноста.
 • Висока преостаната ефект благодарение на долго - термин стабилност во гасоводниот систем, а со тоа микробиолошка заштита за многу часови или денови
 • намалување на биофилм во нафтоводите и резервоари, па оттука и сигурна заштита на целата вода системи против легионела контаминација.
 • Нема реакција со амонијак или амониум, со целосна дезинфекција моќта на хлор диоксид.
 • Нема формирање на chorophenols и други интензивна мирис соединенија кои можат да бидат произведени во вода хлорирање.
 • Нема формирање на thms и други хлорирани јаглеводороди, без зголемување на AOX вредност.

Хлор диоксид генерирање на системот

Спецификации
 • капацитет: до 66 g / ч clo2 воден
 • концентрација: до 2% (20.000 ppm)
 • разредување проток на вода:2-6 m3/ час 12 кеси во еден сад
 • потребните влезот притисок на водата: 2 kg/ см2
 • потребните влезот на температурата на водата: 2~ 40 0c
 • алкални дозирање стапка:0.1-1.5 l/ ж @ 10 bar
 • киселина дозирање стапка:0.1-1.5 l/ ж @ 10 bar
 • проток монитор:8~ 32 удари прилагодливи, воздухот брава следење и авто затвори - исклучи
 • Татич миксер: молк материјал, водич комбиња внатре
 • вентил: против clo2 проток во влезот вода
 • вентури: негативен вшмукување за clo2
 • материјал на база - плоча: п.п. 10 mm заварување
 • електрични контролен панел:7.7" пластична кутија
 • слабо: Ш 1000 ×800×400 mm
 • нето тежина:
 • -- 36 kg (комплетна без sus кабинет)
 • -- 56 kg (полн со sus кабинет)

  функцијата, опис

 • Авто / стоп / manuel прекинувач
 • во - Off LED дисплеј
 • нагоре / надолу задници за clo2 концентрација
 • затоплување светло и за хемикалии ниско ниво и генератор затвори
 • во - исклучите преку пумпа за вода контрола на притисокот

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

хлор диоксид генератор

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano