хлор диоксид за третман на вода

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода хемиски -> хлор диоксид за третман на вода
Ние сме техничко Taiwan хлор диоксид за третман на вода производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • хлор диоксид за третман на вода - ChlorineDioxide


модел: ChlorineDioxide
хлор диоксид за третман на вода
chlorinedioxide

стабилизиран хлор диоксид се разликува од хлор диоксид и е многу безбеден. хлор диоксид е гас. стабилизиран хлор диоксид (SCD или стабилизиран clo2, и исто така познат како anthium диоксид и натриум хлорити) е сол форма во раствор со бикарбонат.

Стабилизиран хлор диоксид се активира кога доаѓа микроби или бактерии. rotek истражување & развој на персоналот има настапувано неколку тестови за супстанциите што ја активирате SCD. бактерии се активираат SCD, иако побавно од киселини и други неоргански супстанции. по лице троши оброк високо во шеќери и скроб, невидливи бактерии на забите површини и непцата почнуваат да се хранат со остаток на храната честички. како бактерии работа , тие лачат моќен киселини кои се раствораат хард калциум и фосфат минерални матрица на забната глеѓ. овие бактерии исто така, произведуваат метаболички ензими кои се прекине сврзното ткиво и непцата. без соодветна орална хигиена, овие бактерии напушти нездраво шуплини и дамки , како и воспалени и крварење непцата. Покрај тоа што предизвикува расипување на забите, истите овие бактерии се одговорни за производство на испарливи сулфурни соединенија. испарливи сулфурни соединенија се нуспроизводи од бактериска ферментација на остатоци од храна и се една од главните извори на лош здив.

Стабилизиран хлор диоксид е регистриран со ЕПА (заштита на животната средина агенција) како одличен бактерицидно, фунгицид и антимикробен агенс. ФДА (Прехрамбената и Лекарската администрација) и USDA (САД на Министерството за земјоделство) го одобри користењето на стабилизиран хлор диоксид во преработката на храна постројки за санација и контролирање на бактерии и мувла.

За да се стабилизира хлор диоксид, хлор диоксид е донесена и произведени во течна состојба со pH врз основа страна. потоа разни натриум карбонат комплекси се додаде во формулирањето. овие комплекси се поврзат со и обврзници за на хлор диоксид за да ја стабилизира. таа се менува од агресивна нестабилна материјал, на оној кој е исклучително лесна, многу стабилен, а сепак ги има сите посакувани карактеристики кои хлор диоксид поседува.

Хлор диоксид е нестабилна агресивни материјал кој може да го оштети слуз мембрани во устата.

Стабилизиран хлор диоксид е многу безбеден во споредба со другите средства за дезинфекција. стабилизиран хлор диоксид е толку безбедно што ЕПА стапки неговата токсичност ниво исто како вода. тоа нема да го оштети непцата, дури и ако тие се намалени. тоа нема ефект на пломби и поседува нема штетни својства кои стоматолог треба да се грижите за. напротив, тоа е многу ефикасна за одржување на устата исклучително чист.

Стабилизиран хлор диоксид за првпат беше развиена за да се користи на cankers. па за мека деликатна ткивата каде може да има проблеми со бактерии или други microbials, стабилизиран хлор диоксид е врвен производ. исто така, се распаѓа на храната филмови така што овие организми не треба ништо да се хранат на и растат и се размножуваат. тоа ќе биде многу важно кога ќе се погледне потенцијални инфекции.

Стабилизиран хлор диоксид е безбедна за складирање и употреба, и не носи опасен етикетата на производи за лична нега. е латентна форма на хлор диоксид, што овозможува контролирано ослободување под условите на користење.

Типични особини

pH 7.5+.2
стабилност полица - животот надминува една година
растворливост целосно miscible со вода
корозија не - корозивни за метали во разредување нормално се користи
токсичност не - токсични 0 Оценка (ЕПА рејтинг скалата 0 -4)
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

хлор диоксид за третман на вода

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano