чиста вода филтер домување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> чиста вода филтер домување
Ние сме техничко Taiwan чиста вода филтер домување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • чиста вода филтер домување - PF


модел: PF
чиста вода филтер домување
Pf кертриџ

функциите на производот
rotek Pf серија касети се направени од издржлив, откачи обврзница не - ткиво, еднократно полиестер ткаенина која им овозможува за ограничен ре - користењето. стандардот 9 4 "елемент има повеќе од од 9 -3/ 8 "до 30" четири квадратни метри ткаенина медиумите, додека голем дијаметар -7/ Pf (ИО - верзија има повеќе од шеснаесет квадратни метри) медиумите е pleated да го зголеми својот нечистотија одржување капацитет и продолжување на временскиот период помеѓу промените. на медиумите хемиски и бактерии отпор прави овие касети погоден за повеќето лесни индустриски и добро вода апликации.. максимален работен притисок.......... 80 psi

Работните услови
максимална работна температура..... 80
ткаенина °c

иглички
ткиво полиестер или не: Не - плетени полипропилен. - винил plastisol.
крајот капи: надворешниот плашт
Внатрешното јадро: полипропилен.
располагање големини: полипропилен.

дијаметар во должина од 9
2.5" 8 ", 10" 20 "30" и 40 "-3.4" , 9-7/ други големини се достапни за посебна цел
минимум цел количество применуваат (minimum order quantities apply)
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

чиста вода филтер домување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano