комерцијални води

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода систем -> комерцијални води
Ние сме техничко Taiwan комерцијални води производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • комерцијални води - Water Treatment for Restaurant & Foodservice


модел: Water Treatment for Restaurant & Foodservice
комерцијални води
води за ресторан & foodservice

, без разлика што состојки ќе ги додадете во вашиот потпис јадења, оној кој го прави најголемо влијание е вода. од подобрување на бојата и вкусот на храна и пијалаци за зголемување на ефикасноста на миење садови и преработка на храна опрема, квалитет на вода прави сите разликата. да се увери најдобар третман на вода решенија се во место во вашиот ресторан, кафуле или foodservice операција, ви треба партнер како rotek.

Операција & одржување предности:
пониски оперативни трошоци од колку што 30%
Save 25 -30% за детергент и хемиски трошоци
намали комуналните трошоци од колку што 30%
намали скала израстоци на миење садови и подготовка на храна опрема
искуството 25% помалку прекини за одржување поправки
го продолжи животниот век на опремата, бојлери и машини за миење садови
зголеми ефикасноста на машина за миење садови и преработка на храна опрема
создаде лесен - до - чиста објект , намалување на чистење на време и трошоци

придобивки за клиентот:
подобро дегустација на вода, пијалоци и храна
почиста, појасни коцки мраз
правилно газирани пијалоци со одличен вкус
посветла, побели, а помек маса постелнина
самото место - Слободен садови, подови и прозорци
подобрена јадење искуство за клиентите и поголем потенцијал за повторуваат бизнис

Третман на вода апликации:
котел / топла вода предтретман
антена - подлошки / стакло - подлошки
пареа & пареа маси
пиење & кафе филтрација
пијалок & мраз пред - филтрација

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

комерцијални води

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano