ладење кула систем на филтрирање

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> ладење кула систем на филтрирање
Ние сме техничко Taiwan ладење кула систем на филтрирање производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • ладење кула систем на филтрирање - EWS


модел: EWS
ладење кула систем на филтрирање
ладење кула систем на филтрирање

Преглед на производот
хемиски третман се користи за да се решат најголем дел од ладење кула вода проблеми денес. меѓутоа тоа е тековен трошок за крајните корисници и хемикалии се испуштаат со вода периодично, па оттука и влијае на животната средина. еко воин е совршено решение за ладење кула третман на вода како што не го ослободува секој хемиски во водата и го решава проблемот на скала формирање во цевки и котли, честички израстоци и раст на алги во басенот. еко воин е пионер во комбинирање clino -x + evolet + п.п. филтерот за да комплетен систем пропадна, да се отстрани тешки метали, спречување скала формирање, отстранете амонијак и алги, намали бактериска контаминација и да ги отстраните честички до 3 микрони.

Стандардни карактеристики
* високи перформанси FRP резервоарот (NSF уверение)
* автоматска пена вентил
* clino - x песок медиуми за различни загади отстранување
*evolet анти - скала медиуми за скала превенција
* п.п. филтер за фини честички отстранување
* цевка тип мерач на проток

опции
* спроводливост монитор за LSI контрола
* полн кабинет

Спецификации

модел

дизајниран проток

систем димензија

моторот

цевководи големина

приближно. тежина

EWS-50t

20 LPM

60 × 170 × 50

1/4hp

3/4"

50kg

EWS-250t

40 LPM

120 × 170 × 60

1/2hp

1"

150kg

EWS-500t

85 LPM

100 × 200 ×300

1hp

1.5"

300kg

EWS-1000t

160 LPM

100 × 200 ×300

2hp

1.5"

600kg


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

ладење кула систем на филтрирање

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano