филтер домување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> филтер домување
Ние сме техничко Taiwan филтер домување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • филтер домување - KF


модел: KF
филтер домување
KF филтер домување

Домашни апликации
филтрација и третманот на вода за пиење, заштита на чешмите, котли, машини за перење, и други инсталации.
Индустриски апликации
пре - филтрација, микро - филтрација; заштита на пумпи,
грејни системи, омекнувачи, demineralising и хлор - отстранување апарати, RO единици.

Спецификации
KF филтер домување со инженеринг дизајн за 9 -3/ направени од п.п.; талк исполнет и како, NSF котирани и FDA квалитетен материјал + 20% талк исполнет и како, NSF котирани и FDA квалитетен материјал; јасна домување, достапни со 3 4 "fnpt бела месинг вметнете капа /8",1/2", 3/ со олеснување притисок копчето. со NSF наведени.. макс. работен притисок...................
Работните услови
max. working pressure...................8.8 бар
Макс. работат температура........................ 50 ℃

модел

Во / надвор теми

притисок олеснување копчето

сад боја

глава боја

kfc38- НП

3/ 8 "НПТ, да, kfcl38

НП

транспарентна ​​ црно

бела, бела, ytbl14

kfcl38-np

3/8" npt

yes

сина

бела, бела, ytbl14

kfc12- НП

1/ 2 "НПТ, да, kfcl32

НП

бела, бела, ytbl14

бела, бела, ytbl14

kfcbl12- НП

1/ 2 "НПТ, да, kfcl32

НП

сина

бела, бела, ytbl14

kfc34- НП

3/ 4 "НПТ, да, kfcl34

НП

транспарентна ​​ црно

бела, бела, ytbl14


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

филтер домување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano