филтер куќишта

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> филтер куќишта
Ние сме техничко Taiwan филтер куќишта производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • филтер куќишта - YT


модел: YT
филтер куќишта
yt филтер домување

Домашни апликации
филтрација и третманот на вода за пиење, заштита на чешмите, котли, машини за перење, и други инсталации.
Индустриски апликации
пре - филтрација, микро - филтрација; заштита на пумпи,
грејни системи, омекнувачи, demineralising и хлор - отстранување апарати, RO единици.

Спецификации
Yt филтер домување со инженеринг дизајн за 9 4 внатре филтер касети -3/ направени од п.п.; талк исполнет и како, NSF котирани и FDA квалитетен материјал + 20% располагање со 1 4 " fnpt капа.; макс. работен притисок................... /2", 3/4" fnpt cap.
Работните услови
max. working pressure...................8.8 бар
Макс. работат температура........................ 50 ℃

модел

Во / надвор теми

филтер висина

сад боја

глава боја

ytcb14

1/ 4 "NTP

9-7/8"

транспарентна ​​ црно

black

ytcw14

1/ 4 "NTP

9-7/8"

транспарентна ​​ црно

бела, ytwb14

бела, црно

1/ 4 "NTP

9-7/8"

ytww14

бела, бела, ytbl14

ytww14

1/ 4 "NTP

9-7/8"

white

white

ytbl14

1/ 4 "NTP

9-7/8"

сина

бела, бела, ytbl14


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

филтер куќишта

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano