GAC кертриџ

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> GAC кертриџ
Ние сме техничко Taiwan GAC кертриџ производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • GAC кертриџ - GAC


модел: GAC
GAC кертриџ
GAC кертриџ

функциите на производот
rotek GAC серија касети се дизајнирани да ги отстраните хлорот и хлор - базирани sanitizers, вкусови и мириси обично се наоѓаат во општинските снабдување со вода. нашите GAC филтри се дизајнирани за да се овозможи вода за да влезат во едниот крај и поминува низ целиот јаглерод кревет содржани во кертриџот пред излегување, овозможувајќи максимален контакт време помеѓу водата и јаглерод ефикасно да ги отстраните овие загадувачи. внатрешен експанзија рампа е изградена во кертриџ за да се минимизира канализирање или бајпас на вода. а номинален 20 микрон не - ткаени пост филтер е вклучена за намалување на емисијата на паричните казни и другите суспендирани честички од излегување на кертриџот.

Applications
Домашни апликации: Хлор и хлор базирани sanitizer отстранување на точка - на - влез апарати и во точка - на - употреба апарати: машини за перење, тушеви и вода за пиење единици.
Комерцијални апликации: Feedwater хлор и хлор базирани sanitizer отстранување поради здравствени и сродни производствени индустрии, хемиската и фармацевтската индустрија, и како пред - третман чекор за заштита обратна осмоза единици.

Работните услови
Работен температурен опсег: +4℃ до +60℃

Спецификации

кертриџ модел

Кертриџ должина

димензија(влакна надворешен дијаметар)

номинален
проток(l/h)

a

b

c

ла мињон SX- лажичка

5"m

125

50

21

300

ла 5 SX- лажичка

5"

128

72

28

400

ла 7 SX- лажичка

7"

176

72

28

400

ла 10 SX- лажичка

10"

252

72

28

400

ла 20 SX- лажичка

20"

510

72

28

400


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

GAC кертриџ

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano