индустриски обратна осмоза системи

Вие сте тука: Насловна -> производи -> индустриски RO систем -> индустриски обратна осмоза системи
Ние сме техничко Taiwan индустриски обратна осмоза системи производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • индустриски обратна осмоза системи - BW


модел: BW
индустриски обратна осмоза системи
т.т. серија обратна осмоза систем

Преглед на производот
на RT серија обратна осмоза систем се наменети за лекување на ниска до умерена TDS feedwaters среќаваат во општинските резерви, браната и речни води, создаден и соленкасти извори на вода. овие основни системи се дизајнирани да биде едноставна да се инсталација, функционирање и бара малку одржување. мембрана флеш објект е стандардна и работи секој време системот е започната за да им помогне со одржување на мембраните чиста. континуирано следење на feedwater притисок, ro обземам квалитет и резервоар ниво се врши од страна на интегриран микропроцесор базирани контролер. обратна осмоза системи rotek се способни за отстранување на соли, како и како и другите нечистотии како што се бактерии, шеќери, протеини, бои и состојки кои имаат молекуларна тежина поголема од 150 - 250 Далтон.

функциите на производот
* висок притисок нерѓосувачки челик мембрана домување
* ниска енергија TFC спирала мембрана
* висок притисок распоред 80 цевка работа
*анти - корозија повеќестепена пумпа
* микропроцесор контролер со TDS readout
* автоматска рамна со сурова вода
* ниски feedwater сензор за притисок
* резервоар ниво сензор влез
* обземам и да ги отфрлат проток rotameters
* прилагодливи регулатор на притисок вентил
* течност исполнет притисок мерачи (филтер храна, ro храна)
* концентрат рециклирање вентил
* електро - полиран челик рамка
* прав обложени контролен панел со напојување одредби за пре - филтри.

Спецификации

спецификации модели

т.т. 1500

bw3000

bw4500

bw6000

bw7500

bw9000

обземам тек

GPD/ lph

1500 / 250

3000 / 500

4500 / 750

6000 / 1000

7500 / 1250

9000 / 1500

модул количество: Контакт лице& големина

(1), 4"x40"

(2), 4"x40"

(3), 4"x40"

(4), 4"x40"

(5), 4"x40"

(6), 4"x40"

номинална обновување

50%

моторот(kW)

2.25

 2.25

2.25

2.25

3

3

тежина(кг)

43

43

43

43

43

43

димензија(влакна надворешен дијаметар)

530 × 530 × 1150


Feed вода побарувањата
pH: 3.0: 10.0
TDS: < 5000 ppm (обичај - направени потребна кога ја надмине)
заматеност: < 1.0 NTU (потребните претходна - третман кога надмине)
SDI: < 5.0 (потребните претходна - третман кога надмине)
цврстина: < 20.000 ppm (потребните претходна - третман кога надмине)
хлор: < 0.1 ppm (потребните претходна - третман кога надмине)

Храна квалитетот на водата, притисоци и протоци имаат значително влијание врз перформансите на било обратна осмоза систем. за да се обезбеди сигурна и конзистентна долго - термин перформанси, важно е да се обезбеди извор на вода има минималните спецификации детални подолу. ако вашата извор за водоснабдување е маргинална, треба да се разгледа со користење на извор на вода пауза резервоарот и бустер пумпа за снабдување на системот.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

индустриски обратна осмоза системи

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano