железо отстранување филтер

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> железо отстранување филтер
Ние сме техничко Taiwan железо отстранување филтер производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • железо отстранување филтер - IRF


модел: IRF
железо отстранување филтер
железо отстранување филтер

Преглед на производот
и вода од славина или славина обично е јасна и безбоен. меѓутоа, кога вода која содржи безбоен, растворен железо е дозволено да застанат во готвење сад или доаѓа во контакт со мијалник или када, железо комбинација со кислород од воздухот и образуваат црвеникава - кафеава честички (најчесто се нарекува рѓа). манган форми кафеава - црна честички. овие нечистотии може да даде метален вкус во водата или во храна.
На рѓосан или кафеави дамки на молк тела, ткаенини, кујна и прибор не може да се отстрани со сапуни или детергенти. bleaches и алкална градители (често натриум фосфат) може да се направи дамки полошо. повеќе време, железо депозити може да се изгради во притисокот тенкови, бојлери и цевководи, намалување на количеството и притисок на вода.

ИСНХ - 65 е најнапредна каталитички вода филтрација медиуми кои што се користат во нашата железо отстранување филтрација систем кој има екстремно високи способности за отстранување и железо (FE) и манган (мин) истовремено преку ниска цена каталитички оксидација и задржување на талог

ИСНХ - 65 исто така ќе го отстрани арсен од вода со оглед на точни услови. ИСНХ - 65 е еден од помалку каталитички вода филтрација медиумите во светот развиена за да се отстрани железо и манган што е сертифициран до NSF / ANSI 61 за вода за пиење апликации.

Стандардни карактеристики
* високи перформанси FRP резервоарот (NSF уверение)
* автоматска пена вентил
* Висока чистота силика песок, кои ќе овозможат поголема контакт површината
* сите internals се пластични материјали

опции
* дуплекс системи
* нерѓосувачки челик тенкови
* епоксидни обложени челични резервоари
* вакуум прекинувач
* помошни микро прекинувач
* влезот/ штекер примерок вентили
* влезот/ излезен притисок мерачи
* прирачник пена вентил
* PLC контрола + допир

Applications
* железо & манган отстранување
* Арсен отстранување
* заматеност & ss намалување

Спецификации

модел

медиумите волумен

desgined проток

вентил за контрола

Во / штекер

резервоарот димензија

irf-1035

30 литри

5.5 Акумулаторот

17lpm

5600ft

3/4"

10" × 35"

irf-1054

50 литри

6.6 Акумулаторот

25lpm

5600ft

3/4"

10" × 54"

irf-1354

70 литри

200gpm

42lpm

5600ft

3/4"

13" × 54"

irf-1465

100 литри

13.5 Акумулаторот

50lpm

ws1- tc

1"

14" × 65"

irf-1665

120 литри

200gpm

75lpm

ws1- tc

1"

16" × 65"

irf-1865

150 литри

21.5 Акумулаторот

80lpm

2850ft

1-1/2"

18" × 65"

irf-2162

200 литри

200gpm

92lpm

2850ft

1-1/2"

21" × 62"

irf-2472

300 литри

200gpm

137lpm

2850ft

1-1/2"

24" × 72"

irf-3672

600 литри

71.5 Акумулаторот

270lpm

170

2"

36" × 72"

irf-4872

1000 литри

200gpm

250lpm

170

2.5"

48" × 72"


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

железо отстранување филтер

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano