мануелна контрола вентил

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтрација компоненти -> мануелна контрола вентил
Ние сме техничко Taiwan мануелна контрола вентил производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • мануелна контрола вентил - H-F56F/H-F56D


модел: H-F56F/H-F56D
мануелна контрола вентил
рачен филтер вентил за контрола

Applications
овие рачна контрола вентили се погодни за вградување во вода омекнувачи, јаглерод филтри, железо отстранување филтри, deionization системи и било кој медиум филтрација апликации каде автоматизација не е потребна. такви апликации може да вклучуваат аквариум и аквакултурата филтрација, базени, хортикултурата, хидропоника и отпадните води рециклирање апликации.

функциите на производот
Овие филтрација системи имаат мали димензии и овој тип на вентил е едноставна за ракување, сите филтрација позиции се јасно означени, како и тековната услуга позицијата на вентил. на едноставен дизајн на вентил овозможува за брзо отворени и блиску акција, долг работен век со едноставен дизајн за да се обезбеди добар запечатување за да се овозможи на - линија операција на до 100psi (нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u). овие ж - f56 вентил серија се направени со отпорен на корозија материјали, и да се обезбеди висок проток, со ефикасна backwashing ефикасност и минимум циклус пати.

            h- F56f врвот монтирани

работен притисок

≦0.8 МПА, транс, мембрана притисок

работна температура

+1 to +80℃

Макс. проток

4.500 литри/ час 12 кеси во еден сад

резервоарот дијаметар

Ø150~Ø300 (6"~12")

теми

основа

2.5"~ 8 "npsm

Во / 90gpm

1" fbsp

мозоци

1 "fbsp

стој цевка

1.05" OD


           h- f56d страна монтирани

работен притисок

≦0.8 МПА, транс, мембрана притисок

работна температура

+1 to +80℃

Макс. проток

4.500 литри/ час 12 кеси во еден сад

резервоарот дијаметар

Ø550~Ø600 (10"~24")

теми

основа

2.5"~ 8 "npsm

Во / 90gpm

2" fbsp

мозоци

2" fbsp

стој цевка

1.5"d- GB

врвот, дното&bottom

2"


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

мануелна контрола вентил

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano