мембрана брод

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода делови -> мембрана брод
Ние сме техничко Taiwan мембрана брод производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • мембрана брод - MF


модел: MF
мембрана брод
FRP мембрана брод

FRP ro мембрана домување
rotek мембрана сад имаат цела палета на дијаметри и притисок рејтинг достапни на Вашето барање, обземам и се хранат / концентрира порта опција на располагање за повеќето брод модели - вклучувајќи тип на поврзување, големина и материјали. кога е потребно, мембрана / сад интерфејс адаптери за сите големи мембрана производство се вклучени со брод.

карактеристики
300,450,600,1000 psi предмети
страна - пристаништа достапни во 1 -1/2」,2」 и 2 -1/2」
компонента брои намали
поле докажано FRP изградба
ремени и седла вклучени
интегриран заклучување сегменти / завртки

ss мембрана домување структура
FRP ro мембрана брод
режим големина квантитетот, крајот капа тип Во / штекер mf40e , 1 парче
mf40e-300-1w4"1 piece1/2」 крајот порта
mf40e , 1 парче-300-2w4" крајот порта3/4」 mf40e , 1 парче
крајот порта-300-3w4" mf40s , 1 парче3/4」end port
mf40s-300-4w4"1 piece1」 страна порта
mf40s-300-1w4" крајот порта1」 страна порта
mf80s-300-1w8" крајот порта1」 страна порта
mf80s-300-2w8" крајот порта1」 страна порта
mf80s-300-3w8" крајот порта1」 страна порта
mf80s-300-4w8" крајот порта1」 страна порта
mf80s-300-6w8" крајот порта1」 страна порта
mf80s-300-7w8" крајот порта1」 страна порта

услови за работа
ИСНХ 65 де железо де maganese филтер медиумите
работен притисок 300psi / 20bar
максимален притисок88℃ / 190℉
high pressure typeit also provide 600psi and 1000psi.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

мембрана брод

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano