мешани кревет deionizer

Вие сте тука: Насловна -> производи -> ди водоводниот систем -> мешани кревет deionizer
Ние сме техничко Taiwan мешани кревет deionizer производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • мешани кревет deionizer - MB


модел: MB
мешани кревет deionizer
мешани кревет deionizer

rotek може да дизајнира и изгради нарачана мешани кревет полирање единици за да одговараат на сите наши customers'requirements. катјони и анјони смоли се комбинираат во рејтинг или од нерѓосувачки челик садови за производство на ултра чиста вода. обично мешани кревет полирање единица содржи силна киселина то (црево) смола и силна база анјон (СБА) смоли во комбинација со сооднос од околу 40% кација смола до 60% анјон смола. (Сите смола тома се во зависност од влезните анализа на водата и потребната количина на третирана вода). мешани кревет полирање обично се инсталирани, кога на квалитетот на водата на помалку од 1 микро оми спроводливост е потребна. rotek да инсталирате мешани кревет полирање по стандард обратна осмоза или demineraliser, за производство на ултра висок квалитет на вода. на катјони смоли во нашата мешани кревет полирање се на повисоко специфична тежина и се сместуваме на дното на садот додека анјон смола автоматски ќе плови кон врвот.

Имајте на ум: на катјони смола мора да биде силна киселина то тип (црево) и анјон смола мора да биде силна база анјон смола (СБА)

по услуга циклус, секоја смола се регенерира како што е наведено:

(црево): силна киселина то смола е испран со прибл. 30% Алкан хексил
(СБА): силна база анјон е испран со прибл. 26% Сода.

Имајте на ум: горенаведените регенерира сили се однесуваат на вредности пред да се разредат со мешани кревет полирање едукатор системи.

Професионална серија мешани кревет deionizer

функциите на производот
пре - програмирани 9 чекори на регенерација процедури.
Секоја регенерација процедури тајмингот е прилагодлив
PLC контрола со светлина индикации на мимик панелот
отпорност контролорот или спроводливост контролер е вклучен.
Киселина и сода дозирање системи.
Автоматска / прирачник прекинувачи обезбеди флексибилни контроли

Работните услови
работна температура: 5°c~ 45°c
работен притисок: 30~ материјали
Feed вода барања: TDS подолу 200ppm / ph 6~ 8 /
органски, оксид, хлор под 1 ppm
регенерација хемикалии: 28% HCL / 30% NaOH

Спецификации

модел

проток(m3/ час 12 кеси во еден сад)

сад големина , размена капацитет

смола капацитет

зрна CaCo3(висина мм)

минимум

максимум

(инчен)

(то)

анјон

анјон

MB-240-21

4.0

6.0

21 × 62

127000

175

200

MB-240-24

6.0

8.0

24 × 72

190000

250

300

MB-360-30

8.0

12

30 × 72

300000

400

475

MB-360-36

10

15

36 × 72

470000

575

650

MB-360-42

15

20

42 × 72

640000

750

900

MB-360-48

20

25

48 × 72

834000

1000

1200


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

мешани кревет deionizer

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano