мулти - медиа филтер

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> мулти - медиа филтер
Ние сме техничко Taiwan мулти - медиа филтер производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • мулти - медиа филтер - MMF


модел: MMF
мулти - медиа филтер
мулти -медиумите песок филтер

Преглед на производот
нечистотии се отстрануваат од водата, минувајќи низ креветот на кварцит песок на различни градации. инсталација на песок филтер се препорачува кога товарот на матност (песок, вар, Вага, честичките, итн.) на водата е многу висок, кои влијаат на квалитетот на водата и резултира со депозити и encrustations на цевководи, котли, чешми и на домашни и индустриски апарати во целина.

мулти - Медиа длабочина филтри обично се отстранат честички 5 - 15 микрони во големина или поголеми. сите медиуми се вклучени во нашите филтри се внимателно избрани според големина на честички, па медиумите ја задржува својата стратификација време пена и исплакнете. автоматско backwashing систем отстранува заробени загадувачи во рамките на филтерот кревет и мие ги надолу на мозоци.

Стандардни карактеристики
* високи перформанси FRP резервоарот (NSF уверение)
* автоматска пена вентил
* Висока чистота силика песок, кои ќе овозможат поголема контакт површината
* сите internals се пластични материјали

опции
* дуплекс системи
* нерѓосувачки челик тенкови
* епоксидни обложени челични резервоари
* вакуум прекинувач
* помошни микро прекинувач
* влезот/ штекер примерок вентили
* влезот/ излезен притисок мерачи
* прирачник пена вентил
* PLC контрола + допир

2. xymb881 брзо да го убие микро
* Намалување на матност
* намалување на суспендирани цврсти материи

Спецификации

модел

медиумите волумен

desgined проток

вентил за контрола

Во / штекер

резервоарот димензија

mmf-1035

30 литри

5.5 Акумулаторот

17lpm

5600ft

3/4"

10" × 35"

mmf-1054

50 литри

6.6 Акумулаторот

25lpm

5600ft

3/4"

10" × 54"

mmf-1354

70 литри

200gpm

42lpm

5600ft

3/4"

13" × 54"

mmf-1465

100 литри

13.5 Акумулаторот

50lpm

ws1- tc

1"

14" × 65"

mmf-1665

120 литри

200gpm

75lpm

ws1- tc

1"

16" × 65"

mmf-1865

150 литри

21.5 Акумулаторот

80lpm

2850ft

1-1/2"

18" × 65"

mmf-2162

200 литри

200gpm

92lpm

2850ft

1-1/2"

21" × 62"

mmf-2472

300 литри

200gpm

137lpm

2850ft

1-1/2"

24" × 72"

mmf-3672

600 литри

71.5 Акумулаторот

270lpm

170

2"

36" × 72"

mmf-4872

1000 литри

200gpm

250lpm

170

2"

48" × 72"Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

мулти - медиа филтер

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano