озон генератор

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода дезинфекција систем -> озон генератор
Ние сме техничко Taiwan озон генератор производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • озон генератор - CTO


модел: CTO
озон генератор
озон генератор

CTO серија озон генератор
Rotek CTO серија озон генератор корона празнење Користат (cd) озонската генерирање на технологии и притисок замав адсорпција (PSA) концентрација на кислород технологии.

Rotek CTO серија Користат дизајн модул. CD озонската генерација модул направени од висока температура и висок напон отпор кварц стаклена цевка, ss 316 l цевка, kynar (PVDF) Крај чаша, Viton "о" прстен, алуминиум топлина мијалник и индивидуалните сплотена висока фреквенција висок напон за напојување за повеќе сигурен употреба. PSA концентрација на кислород модул направен од алуминиум цевка молекуларни сита кревет, молекуларни сита изберете од светот главен производител, моторизирани дистрибуција вентил & керамички вентил седиште за подолг сигурен употреба.

функциите на производот
  • Концентратори на кислород функција професионални ротирачки дистрибуција вентили за сигурен и долг живот.
  • Екстра нафта - помалку пумпа синхронизација приклучок за струја
  • прилагодување на проток метар покажува кислород проток низ системи
  • 0 -100% озонската излез променлива
  • вратата прекинувач, прегревање прекинувач
  • тековната пречекорување струјното коло прекинато и осигурач (s)
  • модул дизајниран за лесно сервис и одржување
  • сива апс инженеринг пластика комплет
  • воздушно ладење, ѕид
спецификации на производи

модели

CTO, CTO, CTO, CTO, CTO, CTO-10

компресира воздух храна гас-20

променлива контрола-30

cto-40

cto-60

cto-80

озонската производство(g/h)

10

20

30

40

60

80

compress air feed gas (l/ мин)

16

16

16

16

16

16

потрошувачката на енергија(kW)

0.12

0.26

0.36

0.48

0.68

0.88

влезниот напон

 

variable control (%)

0-100

дополнителна воздушна пумпа
синхронизација штекер

НП

конекција големина(опремен со облога за довод на воздух
во / исклучи моторизирани топката вентил)

инсталација

ѕид

кабинет

димензија(hxwxd) влакна надворешен дијаметар

650×430×220

650×530×220

1060 × 650 × 450

1415 × 940 × 570

оградување

боени/ ss

тежина(кг)

30

35

80

90

100

110

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

озон генератор

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano