озонската генератори

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода дезинфекција систем -> озонската генератори
Ние сме техничко Taiwan озонската генератори производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • озонската генератори - UV-HO


модел: UV-HO
озонската генератори
УВ - ho серија озон генератор
УВ - ho серија озонската генерира користат амбиентниот воздух храна гас, без воздух храна пред - третираат систем (воздухот фен, концентрација на кислород). тоа може да производ азотни оксиди слободна "чиста" кислород гас. посебни УВ ламба се снабдува од heraeus, Германија, кој животот е повеќе од 9000 часа, за поттик озонската излез, светилка живот и сигурна употреба. УВ - ho серија е опремен со дигитален паметни меки почеток баласт, кој е погоден за универзална влезниот напон. го споделите со нашите УВ серија озон генератор треба да бидат инсталирани во било кое место сите светски. уредот е дизајниран од страна на екстра воздушна пумпа сокет. Тоа е најчесто се користи со било инјектор или дифузор. е подобро за вода за пиење и рециклирање систем како реклама аквариум, базен, отпадните води Recovery системот.

функциите на производот
  • Храна амбиентниот воздух, без сув воздух или храна кислород
  • модул дизајн за лесно одржување
  • воздушно ладење
  • игра и приклучок
  • дигитални интелигентни баласт за универзален напон
  • УВ ламба со животниот век на 9000 часа
  • УВ ламба модул дизајн за лесна замена
  • дополнителна воздушна пумпа синхронизација струја, задолжително воздушна пумпа

модели

УВ - ho05

УВ - ho10

УВ - ho15

УВ - ho20

озонската производство(g/h)

0.5

1

1.5

2

хранат проток на гас(l/ мин)

10

20

30

40

потрошувачката на енергија(kW)

0.04

0.08

0.12

0.16

притисок (макс. kg/m2)

0.5

влезниот напон

универзална 120-277 (Волт) 50/60hz

УВ ламба живот

9000 часа

дополнителна воздушна пумпа
синхронизација штекер

НП

инсталација

ѕид

димензија(hxwxd) влакна надворешен дијаметар

650 × 220 × 100

650 × 370 × 100

оградување

боени

тежина(кг)

8

8

13

13

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

озонската генератори

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano