ПЕС кертриџ

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> ПЕС кертриџ
Ние сме техничко Taiwan ПЕС кертриџ производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • ПЕС кертриџ - PES


модел: PES
ПЕС кертриџ
мулти -слој ПЕС кертриџ

Applications
филтрација на многу фини честички материјали, честичките и некои микро - организми од feedwater резерви.
Домашни апликации: филтрација на водата за пиење.
Комерцијални апликации: филтрација на процесот на водите, филтрација на demineralised вода, парична казна филтрација на пијалоци (вина, ликери, сирупи), средно филтрација на потрошна вода за прехранбената индустрија, фармацевтската и козметичката индустрија; парична казна пред - филтрација за обратна осмоза мембрани.

Работните услови
максимален работен притисок.......... 8 бари
максимална работна температура..... +85°c

спецификација
Кертриџ должина: 5", 10", 20", 30", 40".
крајот капи: двостран, 222, 226 и 2230 o - прстен.. итн со лоцирање перка.
Внатрешното јадро: полипропилен.
Дихтунзи капа: buan n, силикон, Viton.

Технички параметар

полиетер sulphone(ПЕС, pleated кертриџ филтри) пора големина

БП притисок(μm)

0.1

0.22

0.45

0.65

перформанси

инчен кертриџ на(бар)

4.5

3.5

2.3

0.8

воздухот дифузија(0.22μm)

воздухот преку на 23° в, вода, wetted мембрана- мин по 10: ≤13ml/ инчен кертриџ на-inch cartridge at 2.8 бар(40psig)

тестирање услови

како што е наведено во националните ДПП, 25 , в, чиста вода° в, чиста вода

филтрација област

≥0.65m2 (стандард 10 "елемент)

работење
состојба

работна температура

диференцијален притисок

<80°c (диференцијален притисок:0.2 МПА, транс, мембрана притисок)

стерилизација

пареа стерилизација и автоклавирање на 121° в, циклус време од 30 минути(максимум).

максимум диференцијален притисок
(25°c)

позитивна насока: 0.42 МПА, транс, мембрана притисок
обратна насока: 0.21 МПА, транс, мембрана притисок

применливи pH вредност

1.0~ 14.0


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

ПЕС кертриџ

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano