обратна осмоза систем

Вие сте тука: Насловна -> производи -> индустриски RO систем -> обратна осмоза систем
Ние сме техничко Taiwan обратна осмоза систем производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • обратна осмоза систем - RD


модел: RD
обратна осмоза систем
та серија обратна осмоза систем

Преглед на производот
rotek компактен комерцијални обратна осмоза систем е издржлив парче на опрема која, со соодветна грижа и одржување ќе трае многу години. RD серија системи се дел од семејството на обратна осмоза единици дизајниран за работа со свежа и солена feedwaters имаат TDS вредности под 2.000 ppm. модели се достапни со обземам резултати од помеѓу 250 и 1000 литри / час како што е прикажано во спецификациите маси.

функциите на производот
* висок притисок нерѓосувачки челик мембрана домување
* ниска енергија TFC спирала мембрана
* висок притисок е / е плетенка флексибилни црева
* ротациони неиздржана пумпа /анти - корозија повеќестепена пумпа
* микропроцесор контролер со TDS readout
* автоматска рамна со сурова вода
* ниски feedwater сензор за притисок
* резервоар ниво сензор влез
* обземам и да ги отфрлат проток rotameters
* прилагодливи регулатор на притисок вентил
* течност исполнет притисок мерачи (филтер храна, ro храна)
* концентрат рециклирање вентил
* електро - полиран челик рамка

Спецификации

спецификации модели

RD 800

RD 1500

RD 3000

RD 4500

RD 6000

обземам тек

GPD/ lph

1500 / 250

1500 / 250

3000 / 500

4500 / 750

6000 / 1000

модул количество: Контакт лице& големина

(1), 4"x21"

(1), 4"x40"

(2), 4"x40"

(3), 4"x40"

(4), 4"x40"

номинална обновување

50%

моторот(kW)

0.37

0.75

 2.25

2.25

2.25

тежина(кг)

43

(1), 4"x40"

(2), 4"x40"

(3), 4"x40"

(4), 4"x40"

димензија(влакна надворешен дијаметар)

530 × 530 × 1150


Feed вода побарувањата
pH: 3.0: 10.0
TDS: < 20.000 ppm (Изберете т.т. системи кога надмине)
заматеност: < 1.0 NTU (потребните претходна - третман кога надмине)
SDI: < 5.0 (потребните претходна - третман кога надмине)
цврстина: < 20.000 ppm (потребните претходна - третман кога надмине)
резидуален хлор: < 0.1 ppm (потребните претходна - третман кога надмине)

Храна квалитетот на водата, притисоци и протоци имаат значително влијание врз перформансите на било обратна осмоза систем. за да се обезбеди сигурна и конзистентна долго - термин перформанси, важно е да се обезбеди извор на вода има минималните спецификации детални подолу. ако вашата извор за водоснабдување е маргинална, треба да се разгледа со користење на извор на вода пауза резервоарот и бустер пумпа за снабдување на системот.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

обратна осмоза систем

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano