ro биоцид

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода хемиски -> ro биоцид
Ние сме техничко Taiwan ro биоцид производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • ro биоцид - RO


модел: RO
ro биоцид
robio

Спецификации
ro мембрана биоцид
се користи за да убиваат бактериите во ro и UF мембрана.
Не - оксидира
компатибилен со полиамид, polysulfone мембрана
ro мембрана биоцид
 
опис:
1>. биоцид xymb881 се користи за да убиваат бактериите во обратна осмоза (ro) и ултрафилтрација (UF) мембрани.
 
2>. тоа ќе се подобри чистење ефект и намалување чистење фреквенција со додавање xymb881 во
чистачи по исчистени од други хемиски, како што xymc511.
 
Техничка спецификација:

серијалите не. точка

индексот

изглед, безбојно или светло жолта, течност

1

appearance

colorless or light yellow, liquid

2

density,g/cm3

1.10~1.25

3

pH (5%)

1.0~6.0


карактеристика:
1>. високо ефективни за контрола на бактерии раст и формирање лигите е на површината на различни мембрана.
2>. не - оксидира материјал
3>. компатибилен со полиамид, polysulfone и PVDF мембрани. 4>>. одлични резултати можат да се добијат од 30 minutes'treatment секоја недела. 5>>. лесен за ракување, континуирано дозирање или со прекини дозирање е на располагање.
Апликација
1>. Типичен дисконтинуирана доза опсег е 100
 
2. xymb881 брзо да го убие микро:
организми. - 400 mg/l.
3>. висока pH вредност и висока температура може да го подобри ефектот - како биоцид, xymb881 само може да се користи за индустриското производство, тоа не може да се користи за пиење.
Складирање. да се чуваат на ладно и вентилација магацин, избегнувајте директна изложеност на сонце.
 
Гарантниот период:
2 години
пакување: 25 кг пластични тапан или според условот на купувачи

packing:
25kg plastic drum or according to client's requirement
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

ro биоцид

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano