RO мембрана елементи

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода делови -> RO мембрана елементи
Ние сме техничко Taiwan RO мембрана елементи производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • RO мембрана елементи - BW/VT/YQS/ESPA3/LP


модел: BW/VT/YQS/ESPA3/LP
RO мембрана елементи
обратна осмоза (ro) мембрана елементи

за filmtec
filmtec корпорација е подружница на хемиската индустрија прозорец компанија и дел од водата Дау решенија бизнис. тие прават голема - квалитет обратна осмоза и nanofiltration елементи за широк спектар на индустриски, комунален, комерцијален и домашни вода за пиење апликации.

Подолу се модели кои rotek ја имаме во акции
bw30 - 400 bw30 -4040

за hydranautics
Од своето основање во 1963 година, hydranautics е посветена на највисоките стандарди на технологија и истражување, производ совршеност и задоволството на клиентите. hydranautics влезе во обратна осмоза (ro) Третман на вода поле во 1970 година, а сега е еден од најпочитуваните и искусни фирми во мембраната разделби индустрија. hydranautics стана дел од Nitto Денко корпорација кога беше купена во 1987 година. hydranautics корпоративното седиште се наоѓа во градот Океан, Калифорнија во 160.000 ft2 (1600 m2) производна хала кои живеат на 14 хектари, сите во сопственост на hydranautics.

Подолу се модели кои rotek ја имаме во акции
yqs - 4040 espa3 -4040

за vontron
vontron технологијата ко., Ltd. е специјализирана во R & D, производство и техничката служба на ro и НФ мембрана елементи. има core технологијата и способност за производство на мембрана листови, vontron е најголемиот производител на професионална соединенија ro мембрани во Кина, и е снабдувач на дизајн на системот и применети услуга со моќен техничка поддршка.

Vontron работи на производствен погон во двата Пекинг и Guiyang, со вкупно производство капацитет од 7.5 милиони квадратни метри ro и НФ мембрана листови годишно.

Подолу се модели кои rotek ја имаме во акции
VT - 2521 VT -4021
lp21 - 4040 lp22 -8040

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

RO мембрана елементи

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano