ro притисок тенкови

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода акумулатора -> ro притисок тенкови
Ние сме техничко Taiwan ro притисок тенкови производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • ro притисок тенкови - RO


модел: RO
ro притисок тенкови
ro притисок тенкови

карактеристики
водата оди преку обратна осмоза мембрана многу бавно и луѓето немаат трпение да чекаат долго време за да се добие чаша вода. поради оваа причина на станбени RO единици треба вода акумулатора за чување на пречистената вода. на ro тенкови можат испорака стабилен и постојан проток на вода кога чешмата е отворена. загриженост дека загадувачи може да доаѓаат од воздухот или животни со користење отворен резервоар фаворизира употребата на затворени експанзионен сад. олово истекување на водата за пиење причината за здравствените ризици, месинг и бакар се забранети за употреба во прочистен / пиење. сите rotek експанзија тенкови користат нерѓосувачки челик врски за да се избегне олово истекување загриженост. да се избегне лошо мириси од дијафрагмата, сите наши дијафрагми се пост - излечи пред собранието, за да се елиминира можноста за мирис од резервоарот.

Нашите тенкови се NSF одобрени под стандардни 58, и CE одобрено под PED (опрема под притисок Директивата), бидејќи на овие одобренија нашите тенкови носат соодветни ознаки и може да се користи насекаде во светот.

Спецификации

модел

Вкупниот волумен на резервоарот

Connecter
NPT

димензија

превозот
Тежина kg

пакет волумен
сертификати/ ft

Гал. литри

висина мм

стојат W
w/ o став/ дијаметар

1 "БСП
влакна надворешен дијаметар

ro -120

2.1

8.0

1/4"

307

307

201

2.60

0.50

ro -122

3.2

12.0

1/4"

353

307

230

3.10

0.71

ro -122p

3.2

12

1/4"

 

364

240

4.00

0.80

ro -132

4.4

18.0

1/4"

350

307

279

4.30

1.02

ro -145p

5.0

19

1/4"

 

401

280

5.00

1.20

ro -152

5.5

21.0

1/4"

408

307

290

4.90

1.28

ro -200

5.0

20.0

1/4"

355

307

279

4.15

1.04

ro -760

10.3

40.0

1/4" 3/4"

417

463

390

9.00

2.43

ro -1070

14.0

60.0

1"bsp

575

307

390

12.30

3.22

ro -2000

20.0

80.0

1 "БСП

770

307

390

16.70

4.43

ro -2800

28.0

100.0

1" БСП

965

307

390

21.30

5.64

ss-180

4.4

18.0

1/4"

350

307

279

4.00

1.02


забелешки:
максимален работен притисок: 100psi
Сите тенкови се пре - наплаќаат по 7 Psi
Сите тенкови се NSF наведени освен ss -180(нерѓосувачки челик резервоарот) и ro -2800.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

ro притисок тенкови

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano