ro скали

Ние сме техничко Taiwan ro скали производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • ro скали - ROScale


модел: ROScale
ro скали
roscale

Спецификации
1) Не - фосфор
2) ниски Покрај
3) високо ефикасни
RH - 906 скала инхибитор за ro мембрана

спектар на примена
RH - 906 скала инхибитор за ro мембрана е еден вид на скала инхибитор за ro мембрана, која е специјално истражени и развиени за обратна осмоза (ro) систем. RH - 906 скала инхибитор за ro мембрана е широко се користи во соленкасти вода, тешки солена вода, вода и вода за пиење и др..
Функција и карактеристики

(1) тоа се применува на различни квалитетот на водата, и со висок - перформанси скала инхибиција способност;
(2) тоа би можело да го намали пожарникарска феномени, и да се намали зачестеноста на чистење на мембрана цевки;
(3) би можело да го намали или да го замени киселина влез третман на мембрана цевка систем;
(4) обемот на тоа е 3 - 5ppm.it би можеле да добијат подобри економски ефект со ниски влезни доза;
(5) тоа е не - фосфор животната средина производ. е ажурирање и надградба производ на фосфор скала и корозија инхибитор;
(6) што им овозможува на мембрана цевка систем работи во повисока достапна вода излез сооднос.

 
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

ro скали

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano