песок филтер медиуми

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтрација компоненти -> песок филтер медиуми
Ние сме техничко Taiwan песок филтер медиуми производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • песок филтер медиуми - Multi-Sand Filter Media


модел: Multi-Sand Filter Media
песок филтер медиуми
мулти -песок филтер медиуми

функциите на производот
rotek чакал е природен руда дека има многу извонредни предности во однос на повеќе заеднички грануларна филтер песоци и мултимедијални користи за суспендирани цврсти материи намалување. на angularity на гранули и заострените внатрешна пора простори овозможи намалување на нечистотија, тиња и органска материја суспендирани во вода со премостување, се протегаат и адхезија. груба површина и внатрешна порозност обезбеди висок површина за ефикасно отстранување на суспендирани прашање. користење на длабоко кревет филтрација обично може да го намали суспендирани цврсти материи се спушти до 15 микрон или помалку опсег. rotek чакал грануларна структура обично создава помалку губење на притисокот низ филтерот и им овозможува подлабоко талог пенетрација во кревет за повисоки суспендирани цврсти материи утовар и веќе филтер работи. длабоката кревет филтрација капацитетот на овој производ спречува брзиот израстоци на главата загуба и заслепувачки проблеми кои се поврзани со типичен песок филтри. подолг филтер бегство пати се намали пена фреквенција, која обезбедува зачувување на вода. оваа идеална комбинација на честички обликот, текстурата и порозност направи овој медиум добар избор каде што квалитетот вода филтрација и водите се важни.

Значителни заштеди може да се реализира кога дизајнирање на систем со користење rotek чакал. неговата ниска пад на притисок, висок услуга проток и висок кревет оптоварувања во комбинација со пониски пена фреквенција овозможи економијата во опрема намалувањето и намалена транспорт барања. неговата ниска густина исто така заштедува за ракување сметка и превозот цена.

Предности
  • Rotek чакал е оценето специјално за вода филтрација растенијата.
  • Филтер песок може да се користи во комунален, индустриски или станбени апликации
  • на сферична форма на uncrushed чакал промовира добар проток, па дури и дистрибуција.
  • Длабоко кревет филтрација резултати во супериорен квалитет на водата и го намалува товарот на низводно опрема.
  • Високо талог отстранување капацитет резултати во подолг филтер работи, со значителни заштеди во пена вода и време од услугата.
  • Високо услуга проток резултира со помали трошоци и заштеди во просторот.
  • Намалени превозот трошоци поради полесни тежина / cu.ft.
  • Замена на мултимедијални во постоечките инсталации можат да го зголемат филтер капацитет.
  • Rotek чакал е сите - природни, еколошки безбедноста на производот.

Малите / медиум / големи чакал физички својства

природен чакал за вода филтрација

големина на честички

3~5mm / 5~10mm / 10~20mm / 20~30mm

волуменска густина

1.45 g/c.c.

MOS цврстина

>6.8

пепел

≦2 %

влага како спакувани

≦1 %

packing

10 liter bags


силика песок физички својства

силика песок за вода филтрација

големина на честички

0.1 – 0.9 влакна надворешен дијаметар

волуменска густина

1.40 g/c.c.

SiO2

99%

горење загуба

0.14 %

HCI растворливост

≦3 %

пакување

10 liter bags


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

песок филтер медиуми

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano