нерѓосувачки челик филтер домување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> нерѓосувачки челик филтер домување
Ние сме техничко Taiwan нерѓосувачки челик филтер домување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • нерѓосувачки челик филтер домување - TK


модел: TK
нерѓосувачки челик филтер домување
ss филтер касети брод

Applications
филтер касети садови се наменети за подземни вода филтрација, вода од чешма филтрација, чиста вода, ултра чиста вода систем, пијалаци, нафта и сируп филтрација.

карактеристики
Врвот отворање сад капа е дизајниран за лесно да се отвори со рака за промена на филтри.

Спецификации
Рана стринг, ПП, активен јаглен и микро - филтри може да се користи како касети. обичај - направен е достапен за посебни потреби со максимум 138pcs касети може да се направи за било висок проток или висок притисок филтри.

TK серија стандарден филтер сад
работен притисок: подолу 5кг / см2
материјал: ANSI 304 / 316
o- прстен: ss316l
Макс. притисок: 10kg/ см2
површинска обработка: електролиза
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

нерѓосувачки челик филтер домување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano