нерѓосувачки челик садови

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода делови -> нерѓосувачки челик садови
Ние сме техничко Taiwan нерѓосувачки челик садови производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • нерѓосувачки челик садови - 40/80


модел: 40/80
нерѓосувачки челик садови
нерѓосувачки челик садови

опис
нерѓосувачки челик мембрана садови под притисок се подобри системот за изгледот и ќе ви овозможи да преземе целосно искористување на мембрана способност. ваков тип на брод има мазна и елегантен изглед и се понудени во двете страни и на крајот влез стилови. нерѓосувачки челик не е под влијание на ултравиолетовите зраци и е полесна и потрајни од FRP куќишта. еквивалент во работен притисок рејтингот на FRP куќишта (300psi), rotek нерѓосувачки челик куќишта нема да искриват, попуштат или плачат, исто така, совршено се вклопуваат за сите машки стил мембрана елементи. куќишта се продаваат комплет со крајот приклучоци, крајот прстиња и o - прстени. rotek нерѓосувачки челик мембрана куќишта приспособат било направи од 4 - инчен номинален дијаметар спирала рана елементи со 3 4 "дијаметар машки производ цевка / мембрана интерконектори се продаваат одделно.. конфигурација

игла стил, крајот влез
u- максимален работен притисок

Спецификации
300 ПСИ 20 бар: материјали (нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u)
иглички: ss мембрана домување димензија - физички својства

материјали на градежни

stainless steel membrane vessel ro 40 series

 

модел

a

b

c

d

40-21

102

572

123

1/2

40-40

102

1052

123

1/2

40-80

102

2072

123

1/2


stainless steel membrane vessel ro 80 series

 

модел

a

b

c

d

e

f

80-40

204

1362

1194

258

1」

1,1/2」

80-80

204

2378

2210

258

1」

1,1/2」

80-120

204

3388

3220

258

1」

1,1/2」

80-160

204

4410

4242

258

1,1/2」

2」

80-200

204

5246

5258

258

1,1/2」

2」


ss мембрана домување структура

нерѓосувачки челик мембрана брод ro 40/ 80 серија, температура

Макс притисок

-5---90 c

операција притисок

2.0-2.5 МПА, транс, мембрана притисок

operation pressure

1.0-1.5 МПА, транс, мембрана притисок

храна владата

крајот порта за влез , 4 инчен(страна порта за влез)

8 инчи , 4 инчен(8 инчи)

дебелина

1.5 влакна надворешен дијаметар(4 inch);

3 mm(8 inch)

храна& концентрат

3/4" (4inch),1 1/2"(страна порта за влез)

обземам

1/2"(страна порта за влез),1"(страна порта за влез)


а. 4 инчен серија

нерѓосувачки челик мембрана брод ro 40/ 80 серија, температура

крајот капа

апс(страна порта за влез); SS304 или ss316l(страна порта за влез)

стега

SS304 (страна порта за влез); SS304 или ss316l(страна порта за влез)

капа шрафови

SS304 (страна порта за влез); SS304 или ss316l(страна порта за влез)

поддршка staps

SS304

монтажа влошки, гума

EPDM, домување орган

o- прстен

ss316l

pemeate приклучок

SS304 /ss316l

pemeate plug

апс


б. 8 инчи серија
a. 4 inch series
b. 8 inch series
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

нерѓосувачки челик садови

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano