стринг рана кертриџ

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> стринг рана кертриџ
Ние сме техничко Taiwan стринг рана кертриџ производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • стринг рана кертриџ - String Wound


модел: String Wound
стринг рана кертриџ
стринг рана кертриџ

функциите на производот
подолг живот
rotek стринг рана касети нудат вистинска длабочина филтрација со висок нечистотија на капацитетот за задржување и екстремно ниски медиуми миграција. дизајнот на W серија касети вклучува и двете висок - густина структура и ликвидација шема за да ги направи совршено прилагоден за вода со висок талог товари.

Температура и хемиски компатибилност
W серија касети нудиме широк избор на ликвидација и основни материјали, така што можете да изберете најдобрата комбинација за вашиот филтрација потреби. ветер материјали вклучуваат Нови одделение полипропилен, полиестер, природни памучни. основни материјали вклучуваат: полипропилен, 304 и 316 од нерѓосувачки челик.

Поголеми тела на капацитетот за задржување
W серија стринг рана касети се произведени со користење со голема брзина, континуиран ветерот процес да се создаде супериорен еден - парче филтер во оценето густина структура, ефикасно комбинирање на повеќе филтрација густина во еден кертриџ. пофини честички се постепено заробени како флуид патува до центарот на филтерот овозможувајќи многу поголема задржување на капацитет во споредба со конвенционалните филтер касети на истите димензии и порозност.

Широк избор на porosities, дијаметри и должини
W серија стринг рана касети одбие честички од толку ниско, како 1 микрон до 200 микрони и се достапни во стандард должина од 5 "до 40", други должини се достапни на барање. ние нудиме стандард номинална 30mm во дијаметар и опционални во дијаметри од 16мм, 28мм, 32-милиметри, 48mm. нашите стандардни надворешен дијаметар е 40mm, 60mm, 63.5 милиметри, 65mm, 115mm. Со таков широк избор, можете да се прилагоди на вашиот систем на филтрирање за да се задоволат вашите специфични потреби и буџет, без разлика дали тоа да биде за еден премин и проточно филтрација апликации.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

стринг рана кертриџ

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano