УВ дезинфекција систем

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода дезинфекција систем -> УВ дезинфекција систем
Ние сме техничко Taiwan УВ дезинфекција систем производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • УВ дезинфекција систем - UV


модел: UV
УВ дезинфекција систем
УВ дезинфекција систем

ултравиолетовата светлина е природен, рентабилно, & еколошки дезинфекција процес за употреба во рекреативни објекти, домови, и други области каде безбедна, здрава вода е грижа. УВ уништува инфективни микроорганизми упатувајќи светло за нивниот репродуктивен механизам.

Rotek УВ стерилизатор има техничка соработка со нас компанијата
на роднините Elmer, која обезбедува ефикасност и висок квалитет светилка да ги направиме нашите производи сигурен.

функциите на производот
  • Високо квалитетни u.v ламба.
  • Авто детектив УВ ламба и стабилизира метар.
  • Дефект предупредување систем за инсталација, гаранција безбедна вода.
  • Конфигурирате прецизни час метар, контрола на работниот час во секое време.
  • Полиран челик ansi304 или ansi316 домување.
  • УВ светлина монитор е достапна како опција.

модели

УВ -287

УВ -436

УВ -842

УВ -842-t

УВ -842×2-t

УВ -842×4-t

проток во вода од чешма

1.5 Акумулаторот
(6 LPM)

5 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот
(38 lpm , 20 Акумулаторот)

76 lpm(38 lpm)

20 gpm
(76 lpm)

40 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот
(152 LPM)

дестилирана ди/ RO вода

2 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот
(8 LPM)

6 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот
(19 LPM)

12 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот(45 LPM)

24 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот
(90 LPM)

50 Акумулаторот , 19 lpm , 10 Акумулаторот
(190 LPM)

електрични, волти

светилка вати

85-130 or 185-250

тековната

14 w

20 w

39 w

78 w

156 w

вкупно вати

400 ma

425 ma

850 ma

1.7 a

total watts

18 w

34 w

48 w

61 w

132 w

264 w

Во / надвор теми

1/4"

1/2"

3/4"

1"

1 "или, Не на светилка1.5"

1.5"

светилка отценети живот

1

1

1

1

2

4

УВ доза

9000 часа

> 30.000 uw.s

работен притисок/ см2

Макс. operating pressure

материјали (9 kg)

час метар

n/a

n/a

n/a

НП

НП

НП

аларм

задолжително

домување и комората

располагање со ss.304 и ss.316

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

УВ дезинфекција систем

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano