филтер за вода кертриџ домување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> филтер за вода кертриџ домување
Ние сме техничко Taiwan филтер за вода кертриџ домување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • филтер за вода кертриџ домување - DP


модел: DP
филтер за вода кертриџ домување
ДП филтер домување

Домашни апликации
филтрација и третманот на вода за пиење, заштита на чешмите, котли, машини за перење, вентили и други инсталации.
Индустриски апликации
пре - филтрација, микро - филтрација; заштита на пумпи,
грејни системи, омекнувачи, demineralising и хлор - отстранување апарати, RO единици.
Спецификации
Не - Токсични материјали, погоден за вода за пиење.
Главата и прстен орев: армирано полипропилен.
Сад: san
o- прстен: ETP
Во / надвор теми: CW 614 N месинг инсерти.
Работните услови
Макс. работен притисок................... 8 бари
Макс. работат температура........................ 45 °c

Спецификации
должина 10 ", 20
Теми во 1 /4", 1/2", 3/4", 1"
месинг вметнете тема е достапен
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

филтер за вода кертриџ домување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano