вода филтер домување

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> вода филтер домување
Ние сме техничко Taiwan вода филтер домување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода филтер домување - Red Dot Washable Filter


модел: Red Dot Washable Filter
вода филтер домување
црвена точка перат филтер

Предности
  • чистење индикатор: точката црвени ќе pop-up кога филтерот му е потребно чистење.
  • Вечен перат диск филтер: наменета за брзо и лесно чистење; не треба да го замени кертриџ; модели погодна за песок и алги отстранување и соодветен за чести чистење.
  • Брз и едноставен испирање надвор опремени со топката вентил за рутински црвенило.
  • Висок и постојан проток.
  • Ексклузивни еколошки систем за безбедност.
  • Конкурентна цена.

Applications
  • Заштита на санитарни мрежи снабдени со домашните вода, дожд вода, и водата и индустриски постројки
  • вода филтрација пред омекнувач на вода, UF систем и RO систем
  • вода филтрација пред висок притисок машини за чистење 4 "и 1 "БСП 10 барови (100 – нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u)

Спецификации
Во / 90gpm: 3/ 40 степен в
Макс. работен притисок: пука притисок 20 барови
Макс. проток: 6 m3/ час 12 кеси во еден сад
Макс. Макс притисок: храна одделение polyprolene
на црвена точка филтер вклучува: еден црвена точка филтер домување со чистење индикатор и мозоци вентил
материјал: еден перат диск филтер

намалува прашина, песок честички и алги:
1. еден заградата
2. еден клуч – 25 микрон; четири завртки
3.one single bracket
4.one spanner
5.four screws
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода филтер домување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano