вода филтер куќишта

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтер кертриџ за домување -> вода филтер куќишта
Ние сме техничко Taiwan вода филтер куќишта производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода филтер куќишта - CTO


модел: CTO
вода филтер куќишта
CTO кертриџ

функциите на производот
rotek CTO - серија јаглерод блок касети се направени од избрани оценки од кокос, дланка или орев школка или јаглен базирани јаглероден за најдобро одговараат на барањето. единствена пора структурата на овие јаглерод видови ги направи добро прилагодени за ефикасно хемиски адсорпција, вклучувајќи го и отстранувањето на VOCs, додека намалување на хлор и хемикалии кои придонесуваат за вкус и мирис. јаглерод блок касети обезбеди 1~20μ m честички филтрација и може да се користи за седименти како и за вкус, мирис и хлор отстранување од храна водоснабдувањето.

Услугата живот на CTO - серија јаглерод блок касети е значително проширен со надворешен слој од 10~15μ m полипропилен не - ткаени пред - филтрација медиумите дека ги отстранува суспендираните цврсти материи во многу инсталации без потребата за дополнителни пре - филтрација. јаглерод блок касети се идеални за станбени и услуга на храна апликации каде подобрување на вкусот и изгледот на водата е примарна цел.

Applications
домашна употреба: Хлор отстранување на точка - на - влез апарати и во точка - на - употреба апарати: машини за перење, тушеви и вода за пиење единици.
комерцијална употреба: хлор отстранување на здрава храна производ за производство, хемиската и фармацевтската индустрија, и како суштински претходна - третман за заштита на обратна осмоза мембрана.

Располагање големината
2.5" × 10"; 2.5" × 20"; 4.5" × 10"; 4.5" × 20"
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода филтер куќишта

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano