вода филтер систем

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> вода филтер систем
Ние сме техничко Taiwan вода филтер систем производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода филтер систем - CNX


модел: CNX
вода филтер систем
clino -x песок филтер

Преглед на производот
clino - x е одличен како за третман на вода филтер. може да се користи за комерцијални и домашни инсталации. базен филтри се особено корисни примена. зависност од условот за честички отстранување, clino - x може да биде или замена за песок, или се користи во комбинација со песок. филтер материјал може да биде отстранет веднаш во било отворено место без штети на животната средина, или назад испуштивме во место со солена вода. clino - x е идеален за третман на отпадни води. е материјалот на изборот за отстранување на амониум, олово и многу тешки метални јони. главната предност на clino - х над песокот е тоа што произведува поеколошки, побезбеден, подобар квалитет на вода. ќе, за разлика од песок, дополнително се поврзе и да ги отстрани загади како амонијак и (n), и кога заврши clino - x во повеќето случаи може да се примени како "бавно ослободување" ѓубриво за градини, земјоделство и хортикултура употреба. clino - x е полесен од песок што го прави полесно да се пена, плус физичка структура на обработени гранули е многу blockier и аголна форма, правејќи го спакуваат подобро во филтерот кревет и овозможува зголемување на стапките на филтрација.

Стандардни карактеристики
* високи перформанси FRP резервоарот (NSF уверение)
* автоматска пена вентил
* Комбинација на clino - x и силика песок за да се обезбеди подобри перформанси
* сите internals се пластични материјали

опции
* дуплекс системи
* нерѓосувачки челик тенкови
* епоксидни обложени челични резервоари
* вакуум прекинувач
* помошни микро прекинувач
* влезот/ штекер примерок вентили
* влезот/ излезен притисок мерачи
* прирачник пена вентил
* PLC контрола + допир

2. xymb881 брзо да го убие микро
* намалување на матност, ss & SDI
* отстранување на тешки метали
* боја и мирис отстранување
* намалување на BOD & c.o.d.
* омекнува водата
* намален боење

Спецификации

модел

медиумите волумен

desgined проток

вентил за контрола

Во / штекер

резервоарот димензија

CNX-1035

30 литри

5.5 Акумулаторот

17lpm

5600ft

3/4"

10" × 35"

CNX-1054

50 литри

6.6 Акумулаторот

25lpm

5600ft

3/4"

10" × 54"

CNX-1354

70 литри

200gpm

42lpm

5600ft

3/4"

13" × 54"

CNX-1465

100 литри

13.5 Акумулаторот

50lpm

ws1- tc

1"

14" × 65"

CNX-1665

120 литри

200gpm

75lpm

ws1- tc

1"

16" × 65"

CNX-1865

150 литри

21.5 Акумулаторот

80lpm

2850ft

1-1/2"

18" × 65"

CNX-2162

200 литри

200gpm

92lpm

2850ft

1-1/2"

21" × 62"

CNX-2472

300 литри

200gpm

137lpm

2850ft

1-1/2"

24" × 72"

CNX-3672

600 литри

71.5 Акумулаторот

270lpm

170

2"

36" × 72"

CNX-4872

1000 литри

200gpm

250lpm

170

2.5"

48" × 72"

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода филтер систем

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano