филтер за вода резервоарот

Вие сте тука: Насловна -> производи -> филтрација компоненти -> филтер за вода резервоарот
Ние сме техничко Taiwan филтер за вода резервоарот производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • филтер за вода резервоарот - GS


модел: GS
филтер за вода резервоарот
нерѓосувачки челик филтер резервоарот

карактеристики
обичај - направен е достапен за посебни барања.
ANSI 304 / 316 ниска употреба на јаглерод, храна индустриска употреба.
Нерѓосувачки челик резервоарот има и корозија & киселина отпорни, внатрешниот ѕид беше специјален третирани кои помал носат степен на филтер материјал и да се зголеми филтер живот.

Спецификации

модел

волумен

Кол x висина(влакна надворешен дијаметар)

ГШ-1252

70l

300 × 1240

ГШ-1450

100l

355 × 1240

ГШ-1657

160l

385 × 1450

ГШ-1673

200l

385 × 1850

ГШ-2050

200l

515 × 1450

ГШ-2070

320l

515 × 1750

ГШ-2570

520l

630 × 1240

ГШ-2770

635l

690 × 2000

ГШ-2970

700l

740 × 2000

ГШ-3470

980l

860 × 2000


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

филтер за вода резервоарот

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano