вода филтрација опрема

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> вода филтрација опрема
Ние сме техничко Taiwan вода филтрација опрема производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода филтрација опрема - ACF


модел: ACF
вода филтрација опрема
активиран јаглерод филтри

функциите на производот
јаглерод филтрирање е метод на прочистување на водата која користи дел од активен јаглен за отстранување на нечистотии и нечистотии, користејќи хемиски адсорпција. секое парче на јаглерод е дизајнирана да обезбеди голем дел од површината, со цел да им овозможи на загадувачи на повеќето можна изложеност на филтерот медиумите.
Rotek јаглерод филтри се најефективни во отстранување на хлор, талог, и испарливи органски соединенија (VOCs) од вода. јаглен и кокосова лушпа врз активен јаглен со различни големини се достапни да избираат за различни апликации.

Стандардни карактеристики
* високи перформанси FRP резервоарот (NSF уверение)
* автоматска пена вентил
* Високо квалитетни активиран јаглерод
* сите internals се пластични материјали

опции
* дуплекс системи
* нерѓосувачки челик тенкови
* епоксидни обложени челични резервоари
* вакуум прекинувач
* помошни микро прекинувач
* влезот/ штекер примерок вентили
* влезот/ излезен притисок мерачи
* прирачник пена вентил
* PLC контрола + допир

Applications
* хлор & неговата страна - производи отстранување како што thms
* боја и мирис отстранување
* хербициди, пестициди & инсектициди отстранување
* испарливи органски хемикалии (VOCs) отстранување

Спецификации

модел

медиумите волумен

desgined проток

вентил за контрола

Во / штекер

резервоарот димензија

ACF-1035

30 литри

5.5 Акумулаторот

17lpm

5600ft

3/4"

10" × 35"

ACF-1054

50 литри

6.6 Акумулаторот

25lpm

5600ft

3/4"

10" × 54"

ACF-1354

70 литри

200gpm

42lpm

5600ft

3/4"

13" × 54"

ACF-1465

100 литри

13.5 Акумулаторот

50lpm

ws1- tc

1"

14" × 65"

ACF-1665

120 литри

200gpm

75lpm

ws1- tc

1"

16" × 65"

ACF-1865

150 литри

21.5 Акумулаторот

80lpm

2850ft

1-1/2"

18" × 65"

ACF-2162

200 литри

200gpm

92lpm

2850ft

1-1/2"

21" × 62"

ACF-2472

300 литри

200gpm

137lpm

2850ft

1-1/2"

24" × 72"

ACF-3672

600 литри

71.5 Акумулаторот

270lpm

170

2"

36" × 72"

ACF-4872

1000 литри

200gpm

250lpm

170

2"

48" × 72"


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода филтрација опрема

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano