вода мерач на проток

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода делови -> вода мерач на проток
Ние сме техничко Taiwan вода мерач на проток производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода мерач на проток - EZM


модел: EZM
вода мерач на проток
протокот метри

rotek rotameter е уред кој го мери протокот на течност во затворен цевка.
Тело материјал: акрилик
фитинг: ПВЦ
плови: SS316
o- прстен: силиконска гума

панел тип спецификација

модел

мерка опсег

навојна

точност

Акумулаторот

LPM

ezm-15z

0.1 - 1

0.5 - 4

ЗГ 1/2"

1/ 2 "bspt

± 4%

ezm-15z

0.2 - 2

1 - 7

ЗГ 1/2"

1/ 2 "bspt

± 4%

ezm-15z

0.5 - 5

2 - 18

ЗГ 1/2"

1/ 2 "bspt

± 4%

ezm-25z

1 - 10

5 - 35

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

2 - 14

10 - 50

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

2 - 20

10 - 70

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

5 - 35

10 - 130

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

5 - 40

10 - 150

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

5 - 45

10 - 170

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

панел тип спецификација

модел

мерка опсег

навојна

точност

Акумулаторот

LPM

ezm-15z

0.1 - 1

0.5 - 4

ЗГ 1/2"

1/ 2 "bspt

± 4%

ezm-15z

0.2 - 2

1 - 7

ЗГ 1/2"

1/ 2 "bspt

± 4%

ezm-15z

0.5 - 5

2 - 18

ЗГ 1/2"

1/ 2 "bspt

± 4%

ezm-25z

1 - 10

5 - 35

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

2 - 14

10 - 50

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

2 - 20

10 - 70

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

5 - 35

10 - 130

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

5 - 40

10 - 150

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%

ezm-25z

5 - 45

10 - 170

ЗГ 1

1 "bspt

± 4%


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода мерач на проток

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano