вода манометар

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода делови -> вода манометар
Ние сме техничко Taiwan вода манометар производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода манометар - Pressure Gauge


модел: Pressure Gauge
вода манометар
манометар

сервис наменет
општа намена тешки притисок мерачи, за употреба со масло, вода или друга течност, која не ќе напад месинг или бронза, исто така погоден за воздух или инертни гасови ако максимално скала читање не надминува 25 бар. овие видови на притисок мерачи главно се користи во електраната, прехранбената индустрија, рафинерии и други индустриски процес апликации. тоа се движи од 1 кг / см² до 2000 кг / см²

движи
15 lb/ Во ² - 20,000 lb/ Во ²
исто така 0 / 30 "hg вакуум
(сите калибри нормално снабдување двојна скала lb / Во ² и бар)

притисок врски
3/ 8" БСП до и вклучувајќи 70 bar 1 / 2 "БСП над 70 bar. NPT исто така достапни.

притисок елемент
фосфорни бронза до и вклучувајќи 70 bar / челични цевки за повисоки се движи.

временски заштита
IP 45 синдикатите и брадавица

спецификација
rotek манометар, притисок опсег
1 "БСП2」, 2.5」, 3」, 4」, 6」
30inhg- 76cmhg~ 0~ 15000psi
- см 2~ 0~ 1000 kg / обвивка
рамки& bezel SUS304 или EPDM површина, анти- шок п.п., PVDF, дијафрагмата
SS316, Monel, Танталови hastalloy итнss316, monel, tantalum hastalloy etc.
врска1/8」, 1/4」, 3/8」, 1/2」, Португалија, NPT, bspt, Pf
монтажа директни, прирабница, влез
дното назадbottom back
покажувачот микро нула или центар нула прилагодливи
движење материјал ss 304/ месинг
bourden материјал ss 316/ месинг
сокет материјал ss 316/ месинг
полнење% глицерин или 1000 # силиконско масло99.5 бордунско цевка
bourdon tube месинг или фосфорни бронза, температурен опсег , да, над спектар заштита
точност+/- 1.0% f.s.d, +/- 1.5% f.s.d
на fsd20℃ to +60℃
over range protection125% of f.s.d
горниот дом SS304, CS, SS316, Долниот дом
SS316, hastalloy итнss316, hastalloy etc.
сите степенот се достапни во Psi, kPa, mmwc, бар, итн, како на корисниците избор
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода манометар

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano