вода под притисок прекинувач

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода делови -> вода под притисок прекинувач
Ние сме техничко Taiwan вода под притисок прекинувач производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода под притисок прекинувач - KP36


модел: KP36
вода под притисок прекинувач
притисок прекинувач

воведувањето
ние избор на добро - познатиот меѓународен притисок прекинувач снабдувач Danfoss, нивните прекинувачи на притисок се користи за регулирање, следење и алармни системи во индустриски апликации.

Оваа серија се погодни за гасни медиумите и воздух. тие се опремени со еден - пол прекинувач промената (SPDT), и можат да го контролираат една - фаза AC мотори до 2 kW директно. каде следење и контрола на температура и притисок се потребни овие робустен и сигурен контроли се погодни. тие се заштеди простор единици за двете наизменична струја и еднонасочна струја, со широк регулирање опсег и ултра кратки отскокнување време.

Предности

Данфосс прекинувачи на притисок се препорачува за гасни медиуми (исто така вода, но само кога се монтираат директно на цевката – не користат капиларна цевка монтирање).

Данфосс прекинувачи на притисок се наменети за употреба како пумпа стража за контрола и заштита на снабдување пумпи за вода од трчање сува.

Данфосс прекинувачи на притисок се погодни во инсталациите каде што помал диференцијален притисок е потребна. може да биде капиларна цевка монтиран.
 
Данфосс прекинувачи на притисок се достапни со IP 33 одделение на комплет со монтажа на единицата на рамна површина.

ss мембрана домување структура
Danfoss притисок прекинувач
карактеристика вредност
тип kp36
тежина0.364 кг
собна температура [°c]-40 - 65 °c
собна температура [°f]-40 - 149 °f
амонијак примена , нема конекција големина
конекција стандардg 1/2 a
connection standard500b0482
connection type цевка нишка
контакт функција SPDT
контакт рејтинг 120vac, 16fla, 96lra, 3apilotduty
контакт рејтинг 16 резистивни, една фаза, 240 V AC, 8 FLA, 48 LRA
контакт рејтинг240 v ac, 8 fla, 48 lra
контакт рејтинг240v dc,12w pilot duty(0.05 a)
контакт рејтинг8 a resistive, single phase
диференцијални [bar] нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u
диференцијални [ССВ] материјали
комплет рејтинг ip30
макс. тест притисок [bar] ЈП нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u
макс. работен притисок [bar] ЈП нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u
MWP [psig] ЈП 245,0 psig
пакување формат мулти пакет
количината на пакување формат36 pc
регулатива спектар [bar] ЈП1,00 - нерѓосувачки челик, со висок полиран, ПВЦ крајот приклучоци, ss u
регулатива опсегот [psig] ЈП15,00 - материјали
ресетирање функција Макс

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода под притисок прекинувач

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano