вода омекнувач

Вие сте тука: Насловна -> производи -> вода филтрација системи -> вода омекнувач
Ние сме техничко Taiwan вода омекнувач производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода омекнувач - ADI


модел: ADI
вода омекнувач
вода омекнувач

Преглед на производот
омекнувач на вода го намалува калциум или магнезиум јонска концентрација во тврда вода. овие "цврстина јони" предизвика два главни вида на проблеми. метални јони реагираат со сапуни и калциум чувствителни детергенти, го попречуваат нивната способност да пенливата правилно и формирање на грозен талог. присуството на "цврстина јони", исто така, го спречува чистење ефект на детергент формулации.

Тврдост на водата е одговорен за многу одржување и процесот на проблеми во комерцијални апликации.

Rotek автоматски комерцијални вода омекнувачи се обезбеди мека вода за да се задоволат потребите спецификации на сите типови на бизниси и институции со едноставен и сигурен опрема.

Стандардни карактеристики
* високи перформанси FRP резервоарот (NSF уверение)
* автоматска пена вентил
* Висока чистота силика песок, кои ќе овозможат поголема контакт површината
* сите internals се пластични материјали

опции
* дуплекс системи
* нерѓосувачки челик тенкови
* епоксидни обложени челични резервоари
* вакуум прекинувач
* помошни микро прекинувач
* влезот/ штекер примерок вентили
* влезот/ излезен притисок мерачи
* прирачник пена вентил
* PLC контрола + допир

Спецификации

модел

медиумите волумен

desgined проток

вентил за контрола

Во / штекер

резервоарот димензија

adi-1035

30 литри

5.5 Акумулаторот

17lpm

5600ft

3/4"

10" × 35"

adi-1054

50 литри

6.6 Акумулаторот

25lpm

5600ft

3/4"

10" × 54"

adi-1354

70 литри

200gpm

42lpm

5600ft

3/4"

13" × 54"

adi-1465

100 литри

13.5 Акумулаторот

50lpm

ws1- tc

1"

14" × 65"

adi-1665

120 литри

200gpm

75lpm

ws1- tc

1"

16" × 65"

adi-1865

150 литри

21.5 Акумулаторот

80lpm

2850ft

1-1/2"

18" × 65"

adi-2162

200 литри

200gpm

92lpm

2850ft

1-1/2"

21" × 62"


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода омекнувач

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano