вода на хемикалии за третман

Вие сте тука: Насловна -> производи -> третман на вода хемиски -> вода на хемикалии за третман
Ние сме техничко Taiwan вода на хемикалии за третман производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • вода на хемикалии за третман - ROFloc


модел: ROFloc
вода на хемикалии за третман
rofloc

Спецификации
органски полимер кондензација агент
rofloc flocculant може да се користи за сите различни композиции на мембраните течност, може да се користи лесно
rofloc flocculant е специјално дизајниран за подобрување на мулти - медиа филтер колоидна елиминирање рацио.
Rofloc, во кратки црти, е органски полимер кондензација агент, може да се додаде директно пред мулти - медиуми.
 
Карактеристиките:
1. може да се користи за сите различни композиции на мембраните
2. дозата треба да биде до тестирање на вода примерок
3. низ филтерот ќе се зголеми на диференцијален притисок
4. течни хемикалии, може да се користи лесно.
 
Производи црти:
apperance: јасна светлина килибар течни или безбојна течност
густина:1.1±0.05
pH (2%):6.0±1.0
точката на замрзнување:-3°c
најниската температура за складирање:0°c
вискозитет:103.6 cp (25°c)
 
користење објаснување:
додадени пред мулти - медиа филтер
 
најава:
со некомпатибилни antiscalant / dispersant и flocculant ќе имаат кондензација реакција ќе доведе до тешка мембрана загадувањето.
 
Пакет:
25kgs / пластични тапан
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

вода на хемикалии за третман

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano